Novinky


Tento víkend byl pro naši chovatelskou stanici naprosto neuvěřitelný. Čtyři z našich "dětí" z vrhu "E" bojovali ve třech různých státech ve dvou různých disciplínách. Elizabeth složila první ze třech zkoušek z vyhledávání raněné zvěře potřebných pro získání šampionátu a Edison, Etna a Enigma se zúčastnili výstav.

O víkendu vyrazil náš Dakárek s paničkou na první dospěláckou výstavu do ČR. A i přes poměrně velkou konkurenci se v kruhu vůbec neztratil a zahájil tak Českého šampiona.

Cesmínka během roku získala několik šampionátů a tak jsme se rozhodli, že ji přihlásíme na Slovenského šampiona šampionů v Bratislavě. Máme nedaleko přátele tak jsme je při té příležitosti navštívili a okoukli vnučku naší Air Zoe.

Na národní výstavu v Bratislavě jsme se velmi těšili, nejen proto, že jsme se tam potkali se spoustou přátel, ale také proto, že se zde vystavoval také náš Dakar a vnučka naší Airinky Zoe.

Náš Edison se poprvé vypravil na výstavu. Vzal to rovnou z gruntu na klubovou výstavu pinčů a kníračů, kde se skvěle umístil ve velké konkurenci.

Naše Dansa ( Elizabeth AiJa II), která žije ve Švédsku se svou paničkou Ami dnes složila svou první zkoušku a to z vyhledávání raněné zvěře. Ve švédsku velmi oblíbený psí sport i pro plemena, která nejsou určená k lovecké upotřebitelnosti. Složením této zkoušky získala licenci a nyní může zahájit boj o šampiona v této disciplíně.

PF 2019

12.04.2019

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přejeme Vám všem. Jarda, Klára, Jetík, Air, Jenny, Cesma a Eny

Prosloužený výstavní víkend jsme tentokrát prožili ve Slovenské Bratislavě. Navštívili jsme kamarádku chovatelku Páťu, která má v péči dva naše odchovánky Dakara a Cerussite. Hodně jsme klábosili, hodovali a něco málo popili a hlavně jsme vystavovali. Nejvíce bodoval náš Dakar, který si odnesl jeden den vítěze plemene a po zbylé dva dny byl hned...

Letošní výprava do Záhřebu se nám s Cesmou nepovedla podle našich představ, ale podle hesla "každý správný šampión má mít VD " to zase nebylo úplně špatné. Rozhodčí přísní a pečliví. V kruhu jsme pokaždé strávili snad věčnost a i přes pěkné posudky a celkem dobrý projev jsme získali 2x VD2 a jednou V2 res CAC, res CACIB. Bonus bylo...