ODCHOV ŠTĚŇÁTEK V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICIŠtěňátka z naší chovatelské stanice odcházejí do nových domovů ideálně ve věku 8 týdnu. Jsou socializovaná, vymazlená nejen od nás, ale i od návštěv všeho věku, seznámena s ostatními psími členy rodiny a zvyklá na pobyt venku i v domě. Štěňátka odchováváme v bytě, a když už jsou větší, bereme je několikrát denně na zahradu. Štěňátka řádně očkujeme a odčervujeme a necháváme prohlédnout veterinářem. Všechna štěňátka od nás jsou s průkazem původu a europasem, tedy jsou i čipovaná. Majitel dostane ke štěňátku také kupní smlouvu, kterou mu poskytneme k nahlédnutí ještě před samotným odběrem štěňátka.


REZERVACE ŠTĚŇÁTKA

Vzhledem k tomu, že nám opravdu není lhostejné, komu svěříme životy našich milovaných štěňátek a také kvůli špatným zkušenostem se zájemci o štěňátka jak u nás, tak i u jiných chovatelů, jsme se rozhodli pozměnit systém rezervací na štěňátka z naší chovatelské stanice. Nechceme tím zájemce odradit, ale naopak chceme mít větší jistotu, že svěřujeme štěňátko do těch správných rukou. Štěňátka nemíváme často, a když už je na tento svět přivedeme, tak chceme, aby měla spokojený život a proto je pro nás výběr vhodných páníčků, se kterými budeme i nadále v kontaktu, velice důležitý!


Pokud máte tedy zájem o již narozené volné štěňátko, můžete si jej u nás zamluvit. Avšak k tomu, abychom štěňátko pro vás rezervovali, je zapotřebí uhradit zálohu ve výši třetiny ceny za štěně. Do zaplacení zálohy je štěňátko stále nabízeno jiným zájemcům. V případě, že zaplatíte zálohu a později si rezervaci rozmyslíte, tak Vám vrátíme polovinu zálohy, ovšem jen v případě, pokud odstoupení od koupě proběhne nejpozději tři týdny před předem stanoveným termínem odběru štěňátka. V případě, že si štěňátko rezervujete např. týden před odběrem, tak je záloha nevratná. Za zaplacenou zálohu od nás dostanete potvrzení.


Pokud máte zájem o štěňátka z plánovaného nebo očekávaného vrhu, budete zařazeni do seznamu zájemců o štěně. Zálohu splatíte až po narození štěňátek. Zájemci, kteří si zamluví štěňátko ještě před porodem a poté řádně uhradí zálohu, mají přednost ve výběru štěňátka. Pokud si u nás zamluvíte ještě nenarozené štěňátko a později si odběr rozmyslíte, budeme rádi, když nás o tom budete informovat.


Pro zájemce o štěňátko od nás máme také připravený dotazník, který nám i vám pomůže vybrat to správné štěňátko právě pro vás. Dotazník nalezne níže za textem.


Abychom každému vhodnému zájemci dokázali vybrat to pravé štěňátko, rozhodli jsme se vytvořit krátký dotazník. . Samozřejmě Vás nikdo nenutí, jej vyplňovat a už vůbec Vás nechceme vyslýchat. Výběr štěňátka je samozřejmě na vás, ale pokud máte nějaké konkrétní požadavky na štěně, tak díky tomuto dotazníku a faktu, že jsme se štěňátky každý den a víme, jak se vyvíjí, vám můžeme konkrétní štěňátko doporučit. Navíc i my budeme vědět, do jakých podmínek štěňátko dáváme, a na tom nám opravdu záleží
DOTAZNÍK:

Vaše jméno (případně i jméno budoucího oficiálního majitele pejska)
Bydliště
Kontakt (e-mail, telefon)
Máte děti? (pokud ano, kolik, jak velké)?
Kolik Vám je let?
Kolik času jste ochotní mu denně věnovat, a jak dlouho bude doma sám, když budete v práci nebo ve škole?
Co Vás vedlo k tomu, pořídit si psa?
Máte doma už nějakého psa či jiné zvíře? (Pokud máte již psa, kolik a jaké plemeno)?
Proč jste se rozhodli zrovna pro německého pinče?
Znáte nároky a potřeby, které němečtí pinčové vyžadují?
Jaké pohlaví byste chtěli?
Jaké zbarvení preferujete - červené nebo černé s pálením?
Plánujete se věnovat výstavám?
Plánujete se psem sportovat?
Chtěli byste se se psem věnovat chovatelství?
Proč Vás zaujala právě naše chovatelská stanice?

Dáte přednost spíše štěňátku tzv. "show" kvality nebo "pet" kvality? ( Show kvalita - štěňátko je po exteriérové stránce velmi kvalitní a předpokládá se u něj v budoucnu výborný exteriér vhodný pro chov a výstavy, pes se stejně tak hodí i na sporty. Pet kvalita - štěňátko u kterého se objeví nějaká vrozená exteriérová vada, kvůli které není vhodný pro výstavy a chov, je vhodný pro psí sporty, je to plnohodnotný společník a jeho drobný nedostatek ho v kvalitě života nijak neovlivňuje. Štěně, které prokáže vadu během pobytu u nás, bude prodáno se slevou.

Máte ještě nějaké požadavky na Vaše budoucí štěňátko?


NA ZÁVĚR JEŠTĚ MALÉ SHRNUTÍ:


Co vše vlastně dostane nový majitel ke štěňátku z naší chovatelské stanice?
-Průkaz původu
-Europas(očkovací průkaz) kde jsou zaznamenána všechna proběhlá očkování
-Kupní smlouvu
-Doklad k čipu a informace k němu (štěně bude automaticky zařazeno do národního registru zvířat, nemusíte se tedy již o nic dále starat)
-Informace jak správně pečovat o štěňátko, jak a čím jej krmit a základní informace k výchově a výcviku
-Startovací balíček (deku od maminky, hračku, misku, vodítko a obojek, pamlsky) a vhodné granulky pro první dny v novém domově
-A v neposlední řadě také chovatelský servis, který vám kdykoliv rádi poskytneme v jakékoliv formě (rady, pomoc s výcvikem, vystavováním a mnoho dalšího).

Mimo jiné také nabízíme možnost spolumajitelství nadějných štěňátek z naší chovatelské stanice. Spolumajitelství je výhodné jak pro nás, tak i pro majitele u kterého pejsek bydlí. Pro více informací nás můžete kontaktovat.