Novinky


Ve čtvrtek vykoukl na svět náš vrh "F" v počtu šesti kluků a čtyř holčiček, všechna šťeňátka jsou silná a zdravá a mají se čile k světu. Mamina Cesmínka se o ně pečlivě stará a úzkostlivě si je hlídá.

V sobotu jsme vyrazili na výstavu s naším Cyrasem (Rony), i přes velkou zahraniční konkurenci Rony vybojoval vítěze třídy. Byla to naše letošní poslední výstava a tak jsme si ji maximálně užili, pořídili nějaké vánoční dárky a popovídali si s přáteli, které už letos nepotkáme.

Tento víkend byl na výstavě náš odchovánek Dakar, se svou paničkou Paťou zavítal do Rumunska. Během jednoho pouhách dvou dní zdolal rovnou tři tituly. Gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci.

Výsledky RTG kyčlí už má i Etna, uspěla na jedničku a je tak třetím štěnětem z našeho vysněného vrhu E, které je bez příznaků displazie kyčelních. Tímto vyšetřením také splnila poslední podmínku pro zařazení do chovu! Od dnešního dne je tedy oficiálně chovná fena!

Velmi úspěšná výstavní neděle ja za námi. Tentokrát si udělala výtet pouze zrzavá děvčata a a bojovala jako lvice. Obě juniorky Etna a Enigma si poprvé vyzkoušeli dospělácké třídy, kde získali první čekatelství na šampiona ČR a Air podruhé získala titul nejlepší veterán plemene.

Skvělý prodloužený víkend jsme si tentokrát užili v Herolticích v rekreačním areálu Brněnka. Pod záštitou klubu jsme pořádali víkendové setkání přátel pinčů. Víkend byl nabilý spoustou aktivit jako srandazávod, společná procházka, výstava nanečito fotosoutěž a v neděli vše vyvrcholilo klubovou výstavou. Vzhledem k tomu, že jsme akci pořádali jako...

Dnes obdržel výsledky rtg. kyčlí také náš Everest. Uspěl bez poskvrnky a je dalším štěnětem z naší chovatelské stanice, které je bez příznaků displazie kyčelních a loketních kloubů. Teď nás čeká bonitace v září a následně vyšetření očí a genetické testy.

Dnes dorazila skvělá zprva z Francie, v chovatelské stanici Des Fringant Complices se narodila štěňátka "naší" Deja Vu JeJo Set Bohemicus. Je jich děvět (4 červení kluci, 1 červená holka, 2 černí kluci a dvě černé holky. Mají se čile k světu, Deja Vu se pečlivě stará a z Jenny je tedy oficiálně poprvé babička!

V neděli se konala mezinárodní výstava psů v Polsku, zúčastnila se jí naše Celleste. Po štěňatech neztratila nic ze svého kouzla a jako ostřílená matadorka si odnesla titul nejvyšší. Ve stejný den bojoval na výstavě i její synek vnouček naší Air a ani on se tentokrát v Litvě neztratil.