Novinky


Po dlouhé pauze, kdy Covid 19 neumožňoval pořádání výstav, byl první z našich odchanců kdo se vydal na výstavu Falcon. A hned to pojal ve velkém a vyrazil s paničkou Sabine rovnou na čtyřdenní výstavu ve Splitu. Kromě krásných posudků a zážitků od moře si domů přivezl také tituly.

Skvělý den s přáteli, příjemné odreagování korunované super výsledky. Nejvíce bodovala naše kmetka Air, s výborným posudkem a chválou. Obě naše holky mají v posudku výborný temperament a povahu. Na závěrečky jsme bohužel nečekali, jeli jsme domů za "dětmi "

Ve čtvrtek vykoukl na svět náš vrh "F" v počtu šesti kluků a čtyř holčiček, všechna šťeňátka jsou silná a zdravá a mají se čile k světu. Mamina Cesmínka se o ně pečlivě stará a úzkostlivě si je hlídá.

V sobotu jsme vyrazili na výstavu s naším Cyrasem (Rony), i přes velkou zahraniční konkurenci Rony vybojoval vítěze třídy. Byla to naše letošní poslední výstava a tak jsme si ji maximálně užili, pořídili nějaké vánoční dárky a popovídali si s přáteli, které už letos nepotkáme.

Tento víkend byl na výstavě náš odchovánek Dakar, se svou paničkou Paťou zavítal do Rumunska. Během jednoho pouhách dvou dní zdolal rovnou tři tituly. Gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci.

Výsledky RTG kyčlí už má i Etna, uspěla na jedničku a je tak třetím štěnětem z našeho vysněného vrhu E, které je bez příznaků displazie kyčelních. Tímto vyšetřením také splnila poslední podmínku pro zařazení do chovu! Od dnešního dne je tedy oficiálně chovná fena!

Velmi úspěšná výstavní neděle ja za námi. Tentokrát si udělala výtet pouze zrzavá děvčata a a bojovala jako lvice. Obě juniorky Etna a Enigma si poprvé vyzkoušeli dospělácké třídy, kde získali první čekatelství na šampiona ČR a Air podruhé získala titul nejlepší veterán plemene.

Skvělý prodloužený víkend jsme si tentokrát užili v Herolticích v rekreačním areálu Brněnka. Pod záštitou klubu jsme pořádali víkendové setkání přátel pinčů. Víkend byl nabilý spoustou aktivit jako srandazávod, společná procházka, výstava nanečito fotosoutěž a v neděli vše vyvrcholilo klubovou výstavou. Vzhledem k tomu, že jsme akci pořádali jako...

Dnes obdržel výsledky rtg. kyčlí také náš Everest. Uspěl bez poskvrnky a je dalším štěnětem z naší chovatelské stanice, které je bez příznaků displazie kyčelních a loketních kloubů. Teď nás čeká bonitace v září a následně vyšetření očí a genetické testy.