Novinky


V sobotu byla na vyšetření dědičných očních vad jako první z vrhu E naše Elizabeth AiJa žijící ve Švédsku. prošla testem bez ztráty bodu a je tedy prostá DOV. Jsme nesmírně šťasní, že se nám daří držet zdravotní stav našich odchovů pod kontrolou.

Velký výstavní úspěch si zažili tento víkend náš Dakar a vnučka Air Zoe. na výstavě ve Velké Idě na Slovensku získali dva nejvyšší tituly v plemeni. Děkujeme za skvělou prezentaci kamarádce a majitelce chovatelské stanice Elba Padija.

Na této výstavě jsme nebyli osobně, ale byla tam naše holčička Etna. Odnesla si skvělý posudek, kde rozhodčí zdůraznila hlavně její přátelskou povahu a sytou barvu. Odnesla si v plemeni titul nevyšší.

Tento velmi horký víkend jsme si po dlouhé době vyrazili na výstavu do Brna, jednak proto, že Enigma musí trénovat vystavování v hale a za druhé jsme si chtěli zkontrolovat a poprvvé vzít do výstavního kruhu našeho odchovánka Everesta. Všechno probíhalo v duchu přátelském, omladina se chovala užásně, Everest i když byl na výstavě úplně poprvé vůbec...

Koncem května jsme si s celou smečkou vyrazili na dovolenou na Slovensko kousek od lázní Podhajská. Strávili jsme 12 naprosto skvělých dní procházkami, koupáním, grilováním a odpočinkem. Ale jak už to tak bývá, když jsme na tom Slovensku tak si odskočíme na výstavu dělat "krásná". A tak jsme nechali páníčka hlídat chalupu a zbytek smečky a...

Letošní klubová výstava byla pro nás výroční. Přesně před deseti lety se poprvé ukázal na "Pražské " klubovce náš první pinč Jetík. Letos jsme měli opravdu přísného rozhodčího, posudky máme pěkné a trefné. Největší radost mám z Cyrase, který se poprvé choval v kruhu klidně a sebevědomě. Air byla panem rozhodčím vytčena pouze jedna věc cituji "...

Tento víkend byl pro naši chovatelskou stanici naprosto neuvěřitelný. Čtyři z našich "dětí" z vrhu "E" bojovali ve třech různých státech ve dvou různých disciplínách. Elizabeth složila první ze třech zkoušek z vyhledávání raněné zvěře potřebných pro získání šampionátu a Edison, Etna a Enigma se zúčastnili výstav.

Naše Dansa ( Elizabeth AiJa II), která žije ve Švédsku se svou paničkou Ami dnes složila svou první zkoušku a to z vyhledávání raněné zvěře. Ve švédsku velmi oblíbený psí sport i pro plemena, která nejsou určená k lovecké upotřebitelnosti. Složením této zkoušky získala licenci a nyní může zahájit boj o šampiona v této disciplíně.